W jaki sposób zastosować piankę poliuretanową

 Strona główna / Pianka poliuretanowa / W jaki sposób zastosować piankę poliuretanową

W jaki sposób zastosować piankę poliuretanową

Piana pur

Przygotowanie pianki PUR i jej nałożenie nie jest trudnym zadaniem, ale trzeba pamiętać, że tego typu praca powinna być wykonana przez doświadczonych specjalistów. Pianka jest rozpylana z uzyciem specjalnych agregatów, które pod ciśnieniem tłoczą ją w to miejsce, gdzie wykonane będzie docieplenie. Pianka będzie się rozszerzać i szybko stygnie. Po tym jak przygotuje się miejsce, wykona się izolację następnie będzie można przygotować kotwy, na których potem montowane są płyty kartonowo gipsowe. Rozwiązanie tego typu będzie się dobrze sprawdzać. Należy także pamiętać, że ważne jest zabezpieczenie otworów okiennych, oraz wykonanie izolacji w okolicach kanałów wentylacyjnych oraz otworów okiennych. Prace z pianką będą szybko postępować i można ją od razu nakładać na deskowanie albo na membranę. Piana szybko się rozszerza i tworzy na dachu szczelną warstwę. Natrysk realizowany jest od dołu do góry, zaczyna się od krokwi.

Podłoże jaki ma być docieplone musi być wcześniej dobrze przygotowane. Jeśli będzie chodziło o drewno trzeba sprawdzić jak wygląda kwestia wilgotności. Jeśli będzie większa niż 60% to będzie trzeba wykonać suszenie. Piana otwartokomórkowa jest wykorzystywana przede wszystkim na poddaszach, ponieważ to rozwiązanie tańsze. Pianka powinna mieć 15 cm, by spełniła swoje zadania, standardem jest grubość 18 cm. Jeśli nie ma odpowiednio dużo miejsca na jej zastosowanie będzie można zdecydować się na piankę zamkniętokomórkową, która będzie mogła mieć tylko 10 cm i to wystarczy. Właściwości pianki sprawiają, że nie musimy stosować folii paroprzepuszczalnej. Mimo tego, że mamy wielu wykonawców, którzy po folie sięgają. Przede wszystkim to wynik przyzwyczajenia. Wystarczy jednak wykonać regipsy, które od piany nie muszą być oddzielone folią.

Jeśli chodzi o to co musi wykonać inwestor przede wszystkim powinien się skupić na znalezieniu dobrej firmy, która będzie w stanie taką izolację wykonać. To podstawowa sprawa, na której powinno nam zależeć. Warto sprawdzić opinie firmy, dowiedzieć się jak to wygląda jeśli chodzi o wykorzystywany sprzęt, stosowane techniki pracy. Wybranie dobrej firmy to klucz do udanej izolacji, dlatego warto o to zadbać.