Pomysł na skuteczną termoizolację

 Strona główna / Pianka poliuretanowa / Pomysł na skuteczną termoizolację

Pomysł na skuteczną termoizolację

termoizolacja

Już od dłuższego czasu możemy dostrzec, że dobremu ociepleniu domu poświęca się coraz więcej uwagi. Wynika to przede wszystkim z tego, że daje ono gwarancję zapewnienia zimą mieszkaniom odpowiedniego komfortu termicznego, jeśli jednak termoizolacja jest wybrana starannie, możemy liczyć także na szereg dodatkowych korzyści. Tu na pierwszy plan wysuwają się zyski finansowe, dom ocieplony nie musi być bowiem intensywnie ogrzewany nawet, gdy zima jest wyjątkowo mroźna.

Nie oznacza to jednak, że mamy do czynienia z jedyną korzyścią, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, zyskuje bowiem nie tylko nasz portfel, ale i środowisko naturalne. Te nie jest niszczone przez nadmierną emisję gazów cieplarnianych, a choć może się wydawać, że nasz wkład jest niewielki, nawet on nie powinien być przez nikogo ignorowany. Warto wspomnieć i o tym, że termoizolacja może poprawić ogólny stan budynku. Ten jest w większym stopniu odporny na uszkodzenia mechaniczne, a jednocześnie mamy do czynienia z mniejszą wrażliwością tak na promienie słoneczne, jak i na czynniki atmosferyczne. Oczywiście, nie każde rozwiązanie, które może być wykorzystywane w celu ocieplenia budynku charakteryzuje się jednakową skutecznością.

Poza tymi, które zapewniają znakomity komfort termiczny na lata mamy do czynienia i z takimi, które nie sprawdzają się w praktyce. Jeśli więc chcemy uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki, zaufajmy przede wszystkim specjalistom. Ci są nam w stanie zaproponować produkty dostosowane do naszych potrzeb, potrafią też pomóc nam w ich montażu. Już od jakiegoś czasu coraz większą popularnością cieszy się w tym kontekście piana PUR, a izolacja za jej pośrednictwem jest polecana zarówno w przypadku domów dopiero budowanych, jak i tych, które mają już za sobą lata świetności. Ekipy budowlane zwykle nie mają problemu ze wskazaniem jej największych zalet. Nietrudno się domyślić, że w pierwszej kolejności mówi się w tym kontekście o niskim współczynniku przenikania ciepła, właśnie on sprawia bowiem, że izolacja nie musi być tak gruba, jak ma to miejsce w przypadku styropianu. Warto jednak docenić i to, że piana PUR ze względu na swoją strukturę i formę montażu przeciwdziała powstawaniu mostków termicznych. Te ostatnie są poważnym wyzwaniem dla innych materiałów izolacyjnych, a przecież to właśnie one mają największy wpływ na wychładzanie się budynków, co jest zjawiskiem wysoce niepożądanym. Piana PUR zasługuje na zainteresowanie także dlatego, że może chronić nas przed hałasem i przeciwdziała osadzaniu się wilgoci na kolejnych ścianach budynku. Jej parametry są zresztą niemal niezmienne w czasie.